Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Turnaj v stolnom tenise

Stolný tenis

Turnaj 2009

Krátko po Novom roku sa v kultúrnom dome ozývalo hlasné ping-pong. Stolný tenis je obľúbenou aktivitou mnohých našich aktívnych aj pasívnych športovcov v zimných mesiacoch. Dôkazom toho je aj fakt, že Turnaja o Pohár starostu obce Žlkovce, ktorý sa uskutočnil 3. januára 2009 v miestnom kultúrnom dome, sa zúčastnilo 24 nadšencov, ktorí pri troch ping-pongových stoloch strávili dlhé hodiny. Víťazom turnaja a držiteľom Pohára starostu obce Žlkovce sa stal Peter Malovec z Ratkoviec, ktorý s prehľadom postupoval turnajom bez väčších zaváhaní. Na druhom mieste skončil zástupca staršej generácie František Polakovič a za ním sa umiestnil Rado Malovec.

Za príjemné športové popoludnie, ktoré zvlášť po vianočných sviatkoch iste mnohým dobre padlo, ďakujeme organizátorom turnaja Rasťovi Stankovi a Mariánovi Kuzmovi a dúfame, že toto vydarené podujatie sa stane v našej obci tradíciou.

Turnaj 2010

2. januára 2010 sa uskutočnil druhý ročník stolnotenisového Turnaja o putovný pohár starostu obce Žlkovce.

Turnaj 2011

8. januára 2011 sa uskutočnil už tretí ročník stolnotenisového turnaja o  pohár starostu obce. Víťazom sa stal František Polakovič, ktorý vo finále porazil ratkovského starostu Martina Červenku. Na treťom mieste skončil ďalší Ratkovan Jozef Polakovič.

Turnaj 2012

7. januára 2012 sa uskutočnil 4. ročník stolnotenisového turnaja o pohár starostov obcí Žlkovce a Ratkovce. V stretnutí o 3. miesto zvíťazil Martin Červenka nad Radovanom Malovcom, v "Polakovičovskom" finále zvíťazil Jozef Polakovič nad Františkom Polakovičom. Umiestnení na prvých priečkach potvrdili svoju dominanciu z predchádzajúcich ročníkov.

Turnaj 2013

Začiatkom roka 2013 sa už pomaly tradične konal ďalší, tentokrát piaty ročník turnaja v stolnom tenise. Pre nižší počet prihlásených sa oproti minulým rokom hralo vo dvoch základných skupinách systémom každý s každým. Po vyraďovacej fáze obhájil minuloročné víťazstvo Jozef Polakovič, druhý skončil Rastislav Stanko, tretí tentokrát Ferko Polakovič a štvtý Lukáš Červenka. Prvý krát sa konal i detský turnaj, v ktorom zvíťazil Roman Dujsík pred Adamom Malovcom a Patrikom Beškom.

Turnaj 2014

V 6. ročníku turnaja o Pohár starostov obcí sa pri neúčasti víťaza posledných dvoch ročníkov najlepšie darilo Rastislavovi Stankovi, ktorý zaknihoval premiérový triumf na tomto podujatí. Na ďalších miestach sa umiestnili František Polakovič, Martin Červenka a Roman Reho. V detskom turnaji zvíťazil Adam Malovec.

Turnaj 2015

7. ročník turnaja o Pohár starostov obcí mal znovu dve kategórie. V detskej, v ktorej súťažilo 9 detí, zvíťazil druhý krát po sebe Adam Malovec pred svojim bratom Adriánom, tretí skončil Tomáš Farkaš. Všetci traja získali stolnotenisové rakety, ostatné zúčastnené deti balíček sladkostí a ovocia.

V hlavnej kategórii prekvapivo ale zaslúžene triumfovala Adriana Limová, ktorá prešla turnajom bez prehry. Na ďalších miestach sa umiestnili Vladimír Štibravý, František Polakovič a Lukáš Červenka.

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric